| Slow08 a întrebat:

Bună dimineața! De aseară de pe la ora 8 am rămas fără curent in toată casa. Oare ce s-ar fi putut întâmpla? Ceilalți vecini au curent! (menționez ca stau la casa )

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Posibil sa fii pe alta faza, dar cel mai probabil a sarit sau s-a ars siguranța generala sau cea de la firidă.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai nicio siguranță arsă / declanșată, atunci ai depășit puterea maximă din contract (3kW?) și ai fost deconectat automat de furnizor.

| Slow08 explică (pentru mihai69):

Sâmbăta?

| mihai69 a răspuns (pentru Slow08):

Ce, în contractul tău scrie cumva că în weekend ai nelimitat?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica sigurantele casei tale, apoi uita-te si tu la casele vecinilor tai, vezi daca observi becuri aprinse, tv-uri functionand, sau daca folosesc lanterne.

| ReddY25 a răspuns:

Verifica siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica contuarul și siguranțele și dacă la vecinii tai este curent.

| StimabiluI a răspuns:

Verifică dacă nu cumva a sărit siguranța.

| MotoBlitz a răspuns:

Dacă a sărit siguranța, uită-te la ce ai în priză. Siguranța nu sare degeaba. Dacă există ceva defect, ars, scurtcircuit care este conectat cu rețeaua de curent, vorbește cu un electrician.