| Diavolulestefemeie a întrebat:

Bună seara, am mare nevoie de ajutorul vostru! Am gandaci de bucatarie si nu stiu cum sa scap de ei( am luat solutie pentru ei nu a functionat probabil nu era ea prea eficienta, stau la camin) astept propuneri din partea voastra, multunesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista in comert Aroxol netoxic. Se pune substanta pe podea, sub pat si in locurile in care apar gandaci. Ei sunt atrasi de mirosul lui si dimineata ii gasesti cu burta in sus.
Nu se pulverizeaza in aer si nu trebuie sa parasesti camera!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Depinde de specia gandacului! ---se scapa mai usor de gandacul negru de bucatarie ( Blatta orientalis) si foarte greu de gandacul rosu(Blattella germanica).
Daca locuiesti intr-un camin, anunta administratia de invazia gandacilor! ---este obligata, pentru motive de sanatate publica, sa aiba contract cu o firma specializata de dezinsectie pentru interventiile necesare combaterii daunatorilor.

| sierra1 a răspuns:

Spray raid - face treabă buna

| Puficathaa23 a răspuns:

Ajuta Pestripeiler(daca am scris bine) pentru ca ai nevoie de ceva ce sa fie in permanenta ca sa nu mai ai parte de daunatori

| dannyel86 a răspuns (pentru Puficathaa23):

PestRepeller. Unii zic ca e eficient, altii afirma ca danseaza gandacii pe aparat laughing
Poate sunt persoane care ii fac antireclama, desi produsul e bun. happy
Ma voi convinge! Abia astept sa pun mana pe un exemplar. happy