| brnpuppy13 a întrebat:

Buna seara. Am o cabina de dus in baie, problema este ca de 2 ani de cand s-a montat tot da apa pe jos, pe dedesubtul cadiței. Persoana care a montat-o a mai venit de cateva ori in tot timpul asta, i-a mai dat cu silicon, a mai lipit cu nu stiu ce banda dar tot curgea, la inceput putin acum in Ultimul timp din ce in ce mai mult, ajunge apa pana la jumatatea baii. L-am sunat si nu vrea sa mai vina sub nicio forma s-o demonteze si s-o faca sau cel putin sa vada care e situatia. Din ora in ora se face baltoaca in baie. Am mai sunat si alti instalatori dar niciunul nu se baga peste munca altuia, cum ar veni. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cheama un meserias, nu cirpaci care habar nu are ce sa faca. Is 2 posibile cauze.
1 teava de la cadita ta nu este fixa in canalizare, asazisii meseriasi din RO habar nu au ca toate conectiile trebuie sa fie perfect etanse.
2- Scapa apa pe la teava aia ce se leaga de cadita, poti schimba ansamblu ala ce se conecteaza la cadita aia.
3- cadita sa fie sparta, fisurata.
4- Canalizare infundata, apa n-are unde se duse, conectia ta la canal nefiind etans, da pe linga,. Daca ar fi fost etansa, atunci apa ar fi stat in cada nu le podea.

Astea is singurele posibile cauze, nu-s 2 is 4 laughing

Nu se baga peste munca altuia, adica? Tu suni pe altul, unu ce na mai fost pe la tine, spui ca ai probleme. Daca te intreaba cine tia montata cadita aia, spui ca nu mai stii, ca nu mai ai nr aluia, nu ai mai avut probleme pana acum, ala va trebuie sa vina, o sa fii noul lui client.

3 răspunsuri:
| MCCuBa22 a răspuns:

Ce postament are cada și cu ce este îmbrăcată?

| MCCuBa22 a răspuns (pentru MCCuBa22):

Acea cădiță de jos are o îmbinare cu țeava de scurgere posibil ca acea îmbinare sa nu fie montata corect sau garnitura conductei s-a dus și se infiltrează apa părerea mea este ca trebuie demontata definitiv și început de la scurgerea in sine remufata cu țeava pexal încălzită tăiată la măsura potrivită cât sa ajungă pana in sifonul cazi siliconata de cada in interiorul Saigonului cu Silicon sanitar special pentru baie apoi montata la loc

| brnpuppy13 explică (pentru MCCuBa22):

Nu stiu ce sa-ti raspund, sincer, nu ma pricep (sunt femeie)