| DianaStefana a întrebat:

Spuneti-mi niste nume de flori care incep cu litera P si au 7 litere (in afara de papadie)!

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petunie. big grin

| alessyo21 a răspuns:

Lansat in 1963, Pascal este o alegere excelenta. Este mai putin
predispus la fainare si mult mai rezistent la ploaie decat majoritatea altor soiuri de culoare asemanatoare, iar florile sale isi pastreaza mult mai mult forma. Este unul dintre cei mai potriviti trandafiri pentru taiat, datorita tulpinilor inalte si drepte. Chiar daca poate alcatui buchete splendide, nu este un trandafir alb ideal. Are tufe fusiforme, florile nu sunt mari, petalele nu sunt de un alb curat, iar parfumul este mult prea slab.
Floare: 25 de petale,
Alb cu nuante crem, slab parfumata
Marime: medie
Frunza: Verde, lucioasa
Sanatate: Rezistenta buna la boli
Dezvoltare: Vigurozitate moderna, vertical
PASCALI

| IWolfy a răspuns:

Pascal.Protenia,Punica

| Lauresen_Ionut_1994 a răspuns:

Pelinul.

| pirsaionel a răspuns:

Petunie.