Întrebare recomandată | ghica a întrebat:

stiti cum as putea scoate mirosul de motorina dintr-un butoi de plastic avand volumul de 1000 l?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Apa fiarta+ solutie pentru degresat lasat vreo 2-3 zile si dupa spalat cu apa calda+otet.Acum depinde pentru ce vrei sa-l refolosesti. Oricum pentru a dispare definitiv mirosul e nevoie de timp.

| gicaputinica a răspuns:

Din pacate, nu-l vei scoate niciodata total. Eu am un bidon de 20 in care am pus tuica acum 3 ani. De atunci il folosesc doar pentru apa de spalat cand merg pe balta iar acasa sta plin tot timpul si... tot miroase a tuica. Slab dar miroase.

| timeOUT a răspuns:

Poti sa il speli cu carbune pentru gratar.

| OmuCuBasca a răspuns:

Plasticul este un material poros. Deci, nu vei putea scoate vreodata mirosul de motorina.

| RoGaming a răspuns:

Da poti sa-l speli foarte bine cu apa si detergent apoi il usuci bine, de preferat sa-l tii la soare cam o zi intreaga.Si torni un sac de mangal(carbune de gratar) in el. Carbunele este un bun absorbant de mirosuri. Sper ca te-am ajutat, bafta happy Funda? happy

| Trucski a răspuns:

Nu poti sa il scoti nicio data o sa simti mereu mirosul de motorina

| BulangiuXd a răspuns:

Si eu am incercat odata sa scot mirosul de carne putreda dintr-un butoi, dar era mai mic, avea vreo 800L