| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Știți daca la aceasta sursa de apa se poate monta și chiuveta de bucătărie și masina de spalat rufe( atașez link) :
https://www.olx.ro/......g74LG.html
Nu ma pricep la montări sau ceva ( sunt fata btw, nu neapărat o scuza sa nu știu da na) Deci s-ar putea? Eu știu. sa se facă ceva legături sa meargă sursa de apa și la chiuveta și la mașină, nu simultan neapărat. Mi ar fi de un enorm ajutor un răspuns. Mulțumesc!

Am uitat sa menționez (la sursa de apa din a 2a poza)

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Este reteaua de apa curenta. Are presiunea din retea.
Se poate monta cum vrei tu. Numai ca trebuie facuta de un instalator sanitar.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

laughing anuntul ala spune clar este un bloc,deci daca este bloc are apa curenta,poti monta ce vrei tu,cate masini vrei,cate chiuvete vrei si asa mai departe.

Vad ca nu te pricepi de nici o culoare,asa ca nu este cazul sa iti spunem noi ce sa faci si cum sa faci,pentru ca chiar de o sa iti desenam tot nu o sa poti face tu.
Asa ca cel mai indicat este sa chemi un instaltor,spui omului ce doresti,ala stie ce sa faca,trebuie sa mai puna un T cu un robinet,asta daca ai masina care incalzeste apa singura,apoi sa te conecteze in drenul de la chiuveta.

Deci trebuie si la dren si la apa umblat si pus acolo o conectie.
La apa este f simplu, dar trebuie sa ai si scule sa poti face, la dren la fel.
O sa ai apa tot timpul la ambele, asa ca stai linistit cheama un meserias, nu te apuca tu sa faci ceva pe acolo, ai putea strica ceva si sa inunzi camera laughing