| anemona3000 a întrebat:

am 10 ani si vreau sa imi rearanjez mobila(nu singura)si problema e ca 2 dulapuri,o canapea, 2 birouri si un raft cu haine,machiaje (nu glumesc despre machiaje) etc
cum sa aranjez ca dulapurile si un birou sunt in sud,celalalt birou si raftul in vest iar patul in nord, dar estul nu poate fi acoperit ca e fereasta.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

N-ai specificat unde-i usa, e important asta.Incearca sa pui birourile sub ferestra, daca permite, chiar sa scoti unul.Pentru farduri si alte maruntisuri se gasesc cutii transparente cu organizator separat, care ta juta sa tii ordine in ele(la Ikea). Daca nu ai timp/bani/chef sa faci un drum pana acolo, pe poti pune cutiute-in cutiute, asezate in raftul pe care-l ai.Numai bine si spor la treaba!happy

| anemona3000 explică:

In nord