| clo9ryna a întrebat:

Buna TPU

am cumparat de la magazin un bulb de zambila care are floarea aproape sa infloara. Dupa ce infloare ce fac?

si daca o las in ghiveci tot timpu ce se intampla?

va rog sa imi ziceti si mie mai multe chestii despre zambile pentru ca imi plac si as vrea sa am in fiecare an

4 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Recomandat este sa o lasi in acel ghiveci mic pana tarziu in vara dupa care bulbul il scoti din ghiveci. Il depozitezi intr-un loc racoros, pivnita pana in ianuarie cand poti sa-l plantezi in ghiveci ca sa inforeasca la sfarsitul lui februarie inceput de martie, eu asa procedez in fiecare an, ce culoare are? te rog.

| remus a răspuns:

Cu placere si la alte intrebari daca stiu, caut la schimb s-au contra-cost culoare alba, primavara minunata iti doresc!

| clo9ryna explică:

Frez are culoarea

si mersi pentru raspuns

| clo9ryna explică:

Si tie la fel
happy