| VasileBogdan a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o problema. Am un nepotel de 9 ani si cred ca a fost speriat de cineva afara sau s-a jucat cu focul deoare ce a facut pipi in pat. Am o canapea din material carpa sau ceva de genul si cu burete dedesubt. cum el este ff mic a facut o pata mica. Nu se vede dar miroase cand stai aproape de ea. Exista vreo solutie sau ceva as fie scos acel miros? Dau mare funda

Răspuns Câştigător
| yry_5615 a răspuns:

Mirosurile din canapea sau pat se pot scoate cu apa cu otet. Otetul se evapora si nu ramine nici un miros.

8 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Cumpara febrese pe care il srayezi dupa ce stergi locul respectiv cu biocarpet si dispare mirosul
sa nu ai mai dai lichide inainte de culcare si sa il duci la toaleta inainte de culcare obligatoriu
copii se joaca acum mai mult la aer curat iar seara cad la datorie morti de obositzi si atunci sebmai intampla asemenea mici accidente

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Incearca in Pet Shop ( magazin cu animale ), acolo se gasesc fel de fel de solutii si spray-uri pentru indepartarea mirosului lasat de animale ( sau pipi de animale ). Vor functiona cu siguranta si in cazul tau!

Ps. Nu cred in varianta focului...majoritatea copiilor viseaza ca sunt pe wc si de aceea fac pipi in pat.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@deutsa, am si eu copil! Crede-ma ca exista astfel de spray-uri ( detergenti ) ce scot mirosul neplacut, de orice natura, din canapele.

| deutSa a răspuns:

@mihaela31 copilul nu este animal

Poti scoate pata cu detergent, freaca locul respectiv cu o carpa umeda cu detergent, apoi freci cu una uscata si tot asa. Daca nu iese asa da cu zeama de lamaie.

| seby005 a răspuns:

Sal o iei la spalat cu o carpa moale. detergent... vanish, biocarpet

| Rango a răspuns:

Buna! Am avut si eu o problema similara cand eram mai mic.Mama a tras materialul si l-a pus la masina de spalat cu Dero.Eu stiu ca merge. Sper ca am ajutat!

| UsernameUitat a răspuns:

Incearca sa dai cu Vanish!

| Claudiu_2523 a răspuns:

Buna ziua. Cred ca ar fi bine sa duceti canapeaua la o spalatorie ecologica si se vor ocupa ei.