| anonim_4396 a întrebat:

dupa paste, vreau sa imi redecorez casa, si vreau sa incep prin sufragerie, dar am o nelamurire happy, mobila din camera e de culoarea teracotei, canapelele si fotoliile sunt in 2 nuante de portocaliu cald, iar covorul e un rosu mai aprins ce se amesteca perfect cu restul obiectelor din jur, din nefericire peretii sunt galbeni lamaie ( si nu e frumos, si elegant deloc )... Asi vrea sa imi zugravesc peretii intr-o nuanta ce se amesteca cu totul din jur... ceva idei de culori, pentru a asorta toata camera si a creea armonie? Astept sugestii (vreau culori puternice, vii, bogate).

1 răspuns:
| Traian3670 a răspuns:

Fa rost de o cartela de culori RAL (http://www.ralcolor.com/) si poti identifica in 5 minute culoarea potrivita.