| IIIIIIIIIIIII a întrebat:

Stiu ca am mai pus aceasta intrebare, dar... E putin diferitabig grin
Deci v-am spus ca o sa imi varuiesc peretii cu ALB, si vreau sa imi redecorez camera. Si vreau sa ma ajutati. Sa imi spuneti ce s-ar potrivi, ce ornamente sa pun, cu ce sa decorez, nuante, culori, va rog!
Mobila din camera este cam asa: patul este marotongue, dulapurile, biroul, biblioteca si noptierele sunt tot maro dar si cu galbensad
Daca puteti sa imi spuneti cumas putea muta mobila...Ar fi perfecttongue
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Eu am pe un perete o gramada de flori din hartie si arata foarte dragut. Pe tavan eu am o gramada de fundite pastrate de la nunti lipite, si iti poti pune si niste aplicatii fosforescente. Patul si notpierele intr-o parte, biblioteca in fata lui. Sifonierul langa biblioteca. Biroul intr-o alta parte langa un dulap. Asta daca e loc, eu nu stiu exact cum ar veni, ti-am dat o idee... sper ca te-a ajutat ^^ :3

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Alb simplu de tot, nu este bine!
Este preferabil să bagi ceva pigment în var!
Pe tavan ar trebui să bagi puțin albastru, iar pe pereții laterali alte culori.
Bănuiesc că dai cu trafaletul sau cu bidineaua.
Acum se vinde un var foarte prost, care trebuie „ajutat cu ceva aracet" și cu grăsimi.
Normal ei ar trebui să vândă o pastă deosebit de consistentă, așa numita „pastă de var gras", dar ei vând un praf prost, sau asta am pățit eu.
Modul cum trebuie decorată și aranjată o încăpere este o meserie, „ arhitectură de interior" și tot de așa ceva, se ocupă absolvenți ai facultății de design.
Tu ai dat prea puține date!
Poți face planul camerei la scară, pe hârtie milimetrică și poți face la scară și mobila și o tai cu foarfecă „mobila" și te joci căutând cea mai bună aranjare a „mobilei" în „cameră".
Deci un dreptunghi mare „camera" unde tot învârți dreptunghiuri mici, care sunt „mobilele".
Sper că ai înțeles ideea!

| IIIIIIIIIIIII explică:

Mihaidavidoglu1954, e buna ideea ta cu mobila dar...eu nu am intrebat ce culoare sa imi fac peretii. Am spus ca imi voi face peretii albi si asa va ramane pentru ca asa vreau, fara suparare dar eu imi vopsesc peretii albi si nu imi voi schimba parerea. In plus, de unde stii ce fel de var cumpar eu?

| savinalexandruionut a răspuns:

Daca miai da niste poze te-as ajuta cu placere... daca nu stii ce culoare ti se potriveste intre pe www.savanaculoare.ro si vezi acolo ca e un test...:d mult noroc

| kam3lya a răspuns:

De ce nu intrebi pe unu din prieteni tai care iti stiu camera si care te-ar ajuta mai mult decat unu de pe net.

| lov3rboy23 a răspuns:

Patul l-ai putea pune in drept cu geamul, biroul in partea opusa, dulapurile in dreapta/stanga patului, biblioteca in dreapta biroului si noptierele in stanga biroului.