| andr33iii7a a întrebat:

Imi puteti spune cum se scoate petele de oja de pe haine?sad

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Poti incerca sa pui acetona intr-un vas micut( un capacel sau orice alt recipient mic) si inmuiata blana in acetona, pana iese oja din blanita. Daca ai patat partea de material cred ca nu prea scoti pata, e prea gros materialul.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ziarul si fierul de calcat.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cu acetona pe care o imbibi pe o bucatica de vata sau pe un pad disk, incercand in prealabil sa vezi daca nu cumva se strica materialul intr-un colt putin vizibil(tiv, buzunar, etc). Schimba discul des, pana se curata total toata oja si pata e inlaturata.

| andr33iii7a explică (pentru Mihaela1964):

Nu functioneaza cu acetona ....mai rau fac...sad

| Mihaela1964 a răspuns (pentru andr33iii7a):

Ce anume ai patat cu oja?

| andr33iii7a explică (pentru Mihaela1964):

O pereche de botine cu blanita crem ....si am varsat oja rosie fara sa vreau bineinteles. sad, dar zici ca am trasat o linie rosie intetionat sad

| Mihaela1964 a răspuns (pentru andr33iii7a):

Poti incerca sa pui acetona intr-un vas micut( un capacel sau orice alt recipient mic) si inmuiata blana in acetona, pana iese oja din blanita. Daca ai patat partea de material cred ca nu prea scoti pata, e prea gros materialul.