| AndreasfromMetallicA a întrebat:

in infiintarea unei livezi de nuci,care ar fi cea mai avantajoasa alegere a puietilor pentru plantat, cei altoiti care ies pe productie dupa 5-6 ani,sau cei din samanta,nealtoiti, care ajung la maturitate mult mai tarziu? Ce avantaje si dezavantaje au fiecare? Va rog sa imi raspundeti din propria experienta.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexandruB77 a răspuns:

Cea mai avantajoasa alegere e sa plantezi puieti altoiti, cei altoiti dau roade si productie foarte buna fata de cei din samanta.Dar iti trebuie si un punct bun de desfacere.