| brunetta24 a întrebat:

Dragii mei, m-au napadit furnicile..si nu stiu ce sa mai fac am presarat cu sare ...nimic! Stie cineva vreo metoda naturista prin care pot scapa de ele? Mi-ar fi de mare ajutor.Cea mai buna solutie. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Apache2605 a răspuns:

Apa fiarta fiarta si putin otet. Gasesti unde su dihaniile cuibul si torni peste ele. Fara mila!

5 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Foloseste un insecticid numit Super Killer e foarte eficient.

| prisacarul56 a răspuns:

Fierbe niste apa si purcede la o baita cu apa fiarta a locului cu pricina. Localizeaza cuibul si toarna mai mult in acel loc.

| Radu921 a răspuns:

Furnicile vin la ceva (zahar, mancarea pisicii...) Identifica acel ceva care atrage furnicile si inchide-l ermetic intr-un borca sau cutie metalica cu capac etans si furnicile vor inceta sa mai vina.
Zatul de cafea uscat alunga furnicile deoarece miroase a ars si nu dauneaza la nimic, natural 100%.

| Exorcista a răspuns:

Presara menta uscata maruntita pe "traseul" lor.