| Ioanna369 a întrebat:

Bună! Vreau să cumpăr chiuveta Decoro 0.0XT
Dimensiuni: L=815mm; l= 490mm; A=243mm.
Cuva: L=765mm; l=425mm; A=225mm.
Masca chiuvetei are dimensiunea: L=80 cm; l=47 cm; Î=82cm.
Blatul bucatariei: l=60cm; g=3, 8 cm.
Vă rog să mă ajutați cu sfaturi. Dacă s-ar încadra în blat având în vedere bateria care vine montată lângă chiuveta,
mobila de bucătărie ar putea fi
montată la circa 5-7 cm depărtare de perete, să rămână puțin spațiu sub blat? Mai sunt țevi de apa, scurgerea, spațiul bateriei și cuva care este destul de mare și trebuie sa fie în interiorul măștii. Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa faci blatul DUPA ce ai deja toata instalatia acasa.
Meseriasul va putea sa ia masura dupa intreg ansamblul si va face blatul exact pe masura, chiar pana la perete.
Sper ca, tevile de apa (rece si calda) din spatele corpului sunt din cupru (nu din plastic) si fixate pe pereti, pentru a nu avea surprize ulterioare

| darrio2007 a răspuns:

Cel care va veni sa ti le monteze va sti ce are de facut daca ii spui si lui ce ai scris aici.

| sierra1 a răspuns:

"chiuveta... l= 490mm. Blatul bucatariei: l=60cm...Dacă s-ar încadra în blat"

îhî, și-ți mai și rămân vreo 11 cm

| lpavel a răspuns:

Ti-am mai raspuns la intrebarea asta dar se pare ca nu ma crezi sau nu inteleg...
Am zis: DA! Orice chiuveta se incadreaza pe blat!
Sa-ti explic putin atunci: Latimea blatului are 60cm din care se scoate 4-5 cm nu mai zic de de... iti mai raman 55cm latimea blatului spre folosire!
Chiuveta are o latime de 49 cm, pana la 55 mai 6 cm deci se incadreaza chiuveta pe acel blat!

| Ioanna369 explică (pentru lpavel):

Bună seara! Am înțeles răspunsul dumneavoastră...vă mulțumesc! Referitor la cele două întrebări puse la distanta de 2 ore este pentru că prima a fost în așteptare, dumneavoastră încă nu a-ți răspuns. La ce de-a doua nu am mai scris denumirea chiuvetei.

| lpavel a răspuns (pentru Ioanna369):

Aha, inteleg! Mi-a facut placere! data viitoare sa nu ma iei cu dv... laughing