| clawdya_8655 a întrebat:

Bună ziua. Am pus autocolant de mobila pe o mobila din pal. Am desprins o parte din ea și acum a rămas lipici pe mobila. daca știți cu ce as putea sa iau lipiciul acela, as fi recunoscătoare. Sau dacă știți vreo metoda de dezlipire a autocolantului fără sa lase acel lipici în urma. Multumesc

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Depinde de suprafața mobilei dacă rezistă la alcool izopropilic care ar fi fost o soluție bună. Apoi merge și cu ulei și prosop de hârtie de bucătărie. Uleiul face ca acel adeziv să își piardă aderența la suprafață.

| Mihai0101 a răspuns:

Nu prea ai ce solutie gasi decat curatarea lipiciului dupa exfoliere.