| Plevgabi_Gabiplev_1977 a întrebat:

Bună ziua.Aș dori să zugrăvesc un apartament cu 4 camere. Suprafața care va fi zugrăvită este de 70 m2. Vopseaua lavabilă care o voi folosi este Dulux.De câți litri de vopsea am nevoie? Vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

70 mp, sau tot apartamentul?- unul cu 4 camere are mult mai multi mp de zugrăvit. Daca doar 70, o cutie cu 15 l ar trebui sa fie de ajuns si sa mai rămînă. Asta la doua straturi. Insa, daca a mai fost dat cu lavabila, eu zic ca e de ajuns un strat dat cu grija, deci un bidon de 8 l ar fi de ajuns. Daca e vorba de intreg apartamentul, e dificil de spus, depinde de marimea apartamentului, si pot fi diferente notabile, daca sunt doua holuri, doua bai, si o bucătărie si camere mari, sau e un apartament micuț.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai spune peste ce dai vopseaua lavabila ar fi si mai bine.

| darrio2007 a răspuns:

Măi Cristi, tu stii la ce se foloseste CM16 daca tot ii recomanzi? Mai ales ca nu a spus de indreptat pereti si altele.
Omul vrea doar sa zugraveasca, eventual sa schimbe culorile peretilor.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze am gresit era pentru gresie si faianta adeziv CM16

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ok.

| Vântulalb a răspuns:

4 camere si... 70 mp de zugravit? Dar cati mp are apartamentul? Cred ca ai gresit ceva. Sau nu zugravesti tot?