| Vieriu_Marian_1979 a întrebat:

Bună ziua. Ce este mai rentabil ca preț pentru un gard exterior? Din Bca +materiale aferente? Sau din plăci de beton cu stâlpi? Asta, pentru cineva care poate a construit recent și a văzut preturile recente.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Un gard trainic si relativ stabil poti face din beton, preparat la fata locului (pentru "umplutura" se pot folosi pietre/pietris, fara pamant sau nisip).
Gardul se poate turna pe bucati, sau folosind cofraje pentru placi-module, iar dupa intarire asamblat si tencuit /stropit (pentru a fi si estetic).

BCA nu recomand pentru gard, fiindca nu are rezistenta mecanica daca se umezeste.