| Kate_Kate_1995 a întrebat:

Buna ziua
De 3 saptamani tot sunt in renovari
Dormim 5 insi la mama (in acelasi pat)si tot astept sa terminam
Am facut bucataria, 90%din dormitor dar mai am baia,si de racordat centrala plus calorifere,plus sa pun bransament,lumina,contracte etc
Am chemat un electrician autorizat ANRE,mi-a facut prizele,si canalizarea,dar nu a terminat de spart in baie pentru a face celelalte racorduri,nu mi-a montat centrala,nu mi-a montat caloriferele nu a pus bransamentul de lumina si contoarul
Zi de zi ma amana,spune ca vine iar apoi nu mai raspunde la telefon, i-am platit 31 milioane vechi, si mai am sa ii dau 5. Dar mie pana acum mi-a facut munca de 5, 6milioane.
M-am saturat sa astept, afara au inceput ploile si eu tot nu am terminat.
Ce pot face sa imi recuperez banii? Eu am doar un contract de mana semnat si conversatiile pe telefon.Va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu ajutorul unui executor judecatoresc. Trebuie sa mergi la un avocat.

| Cotolestar a răspuns:

Trebuie sa contactezi un avocat care sa deschida un proces (asta in caz ca nu se solutioneaza amiabil). Apoi cu hotararea te duci tu sau avocatul la un executor judecatoresc. Va pot recomanda eu unul www.executorjudecatorescbucuresti.ro