| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Poate cineva sa-mi spună cu ce pot trata boala la crinul de ghiveci?-apare ca o făină lipicioasă.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca stie careva? Cauta si tu pe google ca mai repede gasesti acolo informatii

| relian a răspuns:

Cauta produse pentru fainare, vezi la cei care vind produse de astea pentru agricultura. Eventual ia o frunza cu tine si arati aluia, de regula ar trebuie sa stie ce ai tu acolo.

Sau fa o poza si baga aici, apoi iti pot spune despre ce este vorba. Daca e ceva lipicios, ar putea sa fie de la paduchi de frunze, dejectiile alora asa sunt lipicioase, apoi pe ele se vor aseza ceva ciuperci si vor inegri acolo frunzele.

Ia o bucata de frunza cu problema si arati alora, o sa iti dea ceva insecticide, fungicide, stropesti si rezolvi. Asa din ce ai descris, acea chestie lipicioasa si faina, astea ar descrie o fainare si insecte, paduchi de frunze.

Ia o lupa si vezi de aproape daca se vad ceva animaluri micute acolo.