| lucianciuchi a întrebat:

Buna ziua prieteni am o problemă cu o drujba
Poland 6600
Nu reușesc să o pornesc.
Am verificat bujia nu este uda scânteie face.
Carburatorul este bun.
Benzina îmi dă.
Compresie văd că face.
Mă poate ajuta cineva care poate fii problema?

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Buna ziua! Ma bucur sa va pot ajuta.

Exista mai multe posibile cauze pentru care drujba dvs. nu porneste.

Filtru de aer sufocat - Daca filtrul de aer este sufocat de praf sau murdarie, aerul nu poate ajunge la carburator, ceea ce duce la o functionare deficitara a motorului. Verificati filtrul de aer si curatati-l daca este necesar.

Pornirea dificila datorata temperaturii scazute - Daca temperatura aerului este foarte scazuta, drujba poate avea probleme la pornire. Incearcati sa incalziti putin motorul inainte de a incerca sa o porniti.

defectiuni la sistemul de aprindere - Daca scanteia nu ajunge la bujie, motorul nu va porni. Verificati daca firele de la bobina de aprindere sunt conectate corect si daca sistemul de aprindere functioneaza corect.

Lipsa benzinei sau amestecul de benzina-ulei incorect - Asigurati-va ca drujba dvs. are suficienta benzina si ca amestecul de benzina-ulei este in proportiile corecte.

Sper ca aceste sugestii v-au fost de ajutor. Daca problemele persistă, ar putea fi necesar sa luati drujba la un service autorizat pentru a verifica daca exista probleme tehnice mai complexe

| dragonu8 a răspuns:

Buna ziua am avut si eu recent aceiasi problema este de la partea electrica eu am dus-o la garantie si mi-a facut-o intr-o zi nu mai incerca ca incerci degeaba si eu am incercat 12 zile la rand si degeaba.este partea electrica.