| Demeister a întrebat:

Cam cât costă să-mi construiesc o vilă modestă,dar cu diferite facilități (foarte multe camere,o piscină mare,balcoane multe, camere spațioase şi mansardă)?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Modest cu piscina? Vrei sa atragi atentia rapitorilor?

| johnnny123 a răspuns:

Modest este creierul tau, in niciun caz vila pe care ai descris-o.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca 100.000 - 120.000 de euro ti-ar ajunge. Plus inca vreo 3000 pentru un sistem antiefractie performant impotriva rapitorilor si praduitorilor.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

120.000 euro(premiul de la romanii au talent).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa lucrezi in strainatate?
Eu nu m-as mai intoarce in tara pentru a construii o casa.
Te poti duce in Anglia, lucrezi 5 ani pentru a primii cetatenie Britanica, in acest timp strangi bani ~40k$
Dupa ce primesti cetatenie Britanica ( cetatenii pritanici nu au nevoie de viza pentru a intra in SUA ) poti sa-ti incerci norocul In Statele Unite Ale Americiiwinking

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ee vrea sa lucrezi in strainatate. E un copil care nici nu cred ca iese singur din casa.

| LupuDeu a răspuns:

Eu iti raspund fiindca si eu sunt foarte interesat sa imi fac o casa si am cam verificat preturile si multe variante de costuri, si concluzia este ca te ajunge de la 15 mii de euro cel putin dar fiindca vrei si piscina cred ca te`ar ajunge cel putin 17 mii, si daca intr`adevar vrei ceva maret costu ajunge si undeva la 50 60 de mii, dar asta inseamna multe facilitati.
Si inca odata specific, cred si e parerea mea din ceea ce am vazut.