| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce temperaturi sunt in sere(de flori) in zilele calduroase de vara?

12 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Temperatura din sera nu este mai mare decit temperature unde sta de ex cineva care face paine acolo linga cuptoare, unde temperature ajunge la 2-3 sute de grade.Deci stai linistit ca nu patesti nimic.Este cald si mai ales este umed dar vei putea lucra in timpul aratat de tine. Apoi depinde si de sera normal ar trebuie sa aiba sisteme de umbrire.Zic normal dar serele din Romania probabil nu au asa ceva.Bafta si spor la munca.

| andreibanger a răspuns (pentru relian):

Daca cauti sisteme de umbrire recomand https://www.sistemeumbrire-smilo.ro/
Toate cele bune!

| relian a răspuns (pentru andreibanger):

Eu nu caut nimic, ai raspuns la mine, dar nu eu am intrebat, nici sera nu am.Dar banui ca cel care a intrebat o sa vada ce ai aratat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Peste 40 gr. Depinde de sistemul de aerisire.

| Maxim96 a răspuns:

Undeva 40 de grade Celsius.

| ReusxD a răspuns:

35 --> 45 Grade

| anonim_4396 explică (pentru ReusxD):

M-am gandit ca dupa ce se termina scoala sa ma duc sa lucrez la sere, deoarece sunt aproape de mine, ce parere aveti, va fi prea cald? De la 7 dimineata pana pe la 12-1 ziua.

| ReusxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde

| Bya28 a răspuns:

30-40

| IONUT1122 a răspuns:

30-45 C

| Stefan4235 a răspuns:

Temperatura maxima dintr-o sfera este de 40 de grade

| biaelena a răspuns:

Eu zic ca normal sunt 30-45c