| Chion a întrebat:

Cand ai zugravit casa ultima data? ai fost multumit de meserias?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Anul trecut, ai mei parinti s-au decis sa renoveze toata casa. Si au facut toate lucrarile: parchet, ghips-carton, arcade etc. Lucrurile au stat in felul urmator. In prima camera data, au fost, cand s-a uscat, numai pete. In a doua, cateva locuri pe tavan unde se vedea urma trafaletului. Iar a treia zici ca asa a fost ghips-cartonul din fabrica. Deci, prind si ei experienta. Sfatul meu e sa faci o camera, astepti 1 saptamana, sa se usuce bine si daca arata ok, ii chemi tot pe ei, daca nu, schimba-i.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea am fost multumit. Dar ce sa fac ca meseriasii au fost din familie. Mai exact eu si sotia.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca stai alaturi de mesteri si stii ce sa le ceri si-i corectezi la timp intorcandu-i din mers sa remedieze lucrarea vei fi multumit.
Important este ca tu sa-ti cumperi toate materialele si sa nu scapi banii din mana inainte de a termina lucrarea daca vrei sa si fii multumit.
Important este sa nu-i lasi singuri ca-ti fura din materiale sau din lucrurile de prin casa.
Este bine sa gasesti un mester care se pricepe la toate lucrarile si sa faceti impreuna lucrarile.
Astfel inveti si tu cate ceva si a doua oara poti face si singur.

Bula
| Bula a răspuns:

Anul trecut. Eu am zugravit.
N-am fost multumit de meserias! Putea si mai bine!

| DenissaDeea a răspuns:

Eu nu am nevoie de meserias la zugravit...la noi meserias e sotul meu asa ca nu stiu cum e sa nu fi multumit de meserias...de meseriasul meu sunt multumita e un bun expert in finisaje si are experienta.(nu e o lauda) de zugravit, zugravim de doua ori intr-un an :

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Anul trecut, da am fost multumita tinand cont ca am dat pe pereti ce culori am vrut eu si pentru ca mama cu tata au facut singurihee hee

| nicky a răspuns:

In urma cu 3 saptamani, si da am fost multumita de meserias (P. S. era sotul meu)

| cribus a răspuns:

Acum 2 ani mi-am renovat apartamentul cred (nu exagerez)am schimbat vreo 5 meserias baia mi-e varza, de zugraveala sa nu-ti spun...

| csintalan a răspuns:

...meseriasul nu sa priceput, dar a incercat, nu a reusit cum credea, dar a invatat ceva, ...nu te baga unde nu ...eram,, EU,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara trecuta, casa mea a fost un santier. Nu mi-a placut cum au lucrat primii, am chemat altii si altii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc pe cineva care si-a adus echipa de incredere si rude chiar si tot varza au facut...de ce? ...pentru ca au mai multe lucrari in acelasi timp...si pentru ca stiu ca nu avem ce face ...ca ne lasa cu casa praf...eu inca nu am gasit o solutie.
Mihaela nu vreau sa il vorbesc de rau pe sotul tau dar este normal ca la tine in casa sa faca totul perfect ...eu mai degraba i-as intreba clientii, sigur nu ii voi pune pe toti in aceeasi oala dar eu numai de neseriosi am dat sad
Am prieteni care au avut probleme seriose cu astfel de "meseriasi", chiar le-au furat din casa, au disparut si nici ca i-a mai vazut si tot felul de chestii,. ...eu zic sa te inarmezi cu multa rabdare si nu uita ca socoteala de acasa nu se potriveste niciodata cu cea din targ happy deci sa mai ai niste banuti pusi deoparte pentru orice evetualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| agneta a răspuns:

Anul trecut. Nu am fost multumită de meseriasul pe care l-am găsit pe net (Voicu Ion); şi-a bătut joc.