| thepuffulette a întrebat:

Care e diferenta dintre canepa si marijuana?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| alinutza_4400 a răspuns:

big grin nu stiu cum e canepa., asa ca nu pot s spun care e diferenta laughing)

| RocKerNeBun a răspuns:

Pai marijuana este un drog puternic

| XkkOOjs a răspuns (pentru RocKerNeBun):

Marijuana nu e drog, cum sunt spice-urile, Orange-ul, lsd-ul sau praful. Marijuana este planta.

| Razvan_Bunea_1977 a răspuns:

Pai canepa salbatica (mascul) ceea cecreste prin toate santurile la noi in Romania se foloseste pentru a realiza materiale textile, nu este buna pentru fumat pentru ca el niciodata nu face muguri doar seminte. si contine maxim 0.2% thc, in timp ce canepa sau marijuana(acelasi lucru) feminizata adica ceea ce face muguri si poate contine pana la 30% 40% (maxim) thc este al dracu de buna de fumat si nu creste pe toate santurile( are nevoie de conditii mult mai speciale) pe timpuri, unele tari dintre care facea parte si Romania... aveau plantatii de canepa indiana si chiar se faceau bani frumosi. si nu va ganditi ca o cumparau8 oameni pentru fumatlaughing), ar fi multe de vorbit despre aceasta planta sacra pentru mine si pentru cateva popoare din lume...dar nu am timp de asa ceva desi mi ar placea foarte mult. PACE