| Mastacan_Petrica_1966 a întrebat:

Cati saci de ciment imi intra la sapa de 0, 10cm pe o suprafata de 68 m2?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

N-am prea înțeles cum e cu grosimea. 0, 10 cm înseamnă 1 mm, ceea ce e fff puțin, poate ai vrut sa spui 10 cm, ceea ce este cam mult pentru o sapa.
Apoi vezi, fiecare adaptează consumul după dorință si buget. Eu as merge pe 250 kg de ciment la mc.
La aceasta proportie, ai avea nevoie de 170 kg ciment pentru fiecare centimetru grosime.
La 10 cm ar fi 1700 kg de ciment, adică 83 saci de 40 de kg, plus o marja de eroare, bineînțeles.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru o sapa de 0, 10cm (1mm) vei consuma 0.68 m3 sapa, la care ai nevoie de cca. 2-3 saci de ciment.

| regis a răspuns (pentru Bula):

0.068 chiar happy.

| Bula a răspuns (pentru regis):

Si cu egalizarea cum ramane?
Dorel lucreaza... tongue

Răspuns utilizator avertizat