| DydyEmma a întrebat:

Ce culoare sa-mi vopsesc mobila deoarece nu-mi place culoarea lila cu alb sau verde cu galben?

Răspuns Câştigător
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Buna! Ar trebui sa o vopsesti lila cu alb, deoarece aceste culori dau un sentiment de confort si o stare de bine. fundita?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de zugraveala din camera. Fie ca faci ca mobila sa fie de nuanta apropiata, fie sa fie culori complementare (daca ai zugraveala verde, mobila sa fie maro-roscat, daca e albastra, sa fie portocalie, daca e alb, sa o faci neagra). Totul depinde de gusturile ce le ai, insa sa ti bine seama de zugraveala camerei, nu cumva dupa ce ai vopsit mobila, sa realizezi ca nu se potriveste cu incaperea.

| ytalyanu a răspuns:

Wenghe y rojo

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Iti recomand mai degraba autocolantele :) sunt diverse modele si foarte frumoase;) eu mi-am redecorat biroul si arata ca nou :D zici ca e din lemn de nuc ( ai aici culoarea ca idee http://blog.vreaumobila.ro/......mn-de-nuc/ )dar la tine este vorba despre mobila.
Pai depinde ce mobila este, de sufragerie, sau dormitor. Pentru sufragerie este indicat ceva luminos, ceva deschis, mai ales daca luminozitatea este slaba, dar arata la fel bine si intr-o camera cu multa lumina. Daca este vorba despre dormitor, sunt recomandate culorile calde, care relaxeaza, placute ochiului ci nu aprinse care deruteaza imediat ce ai intrat in incapere :)). Mergi pe ideea de relaxant, ci nu obositor. Te poti inspira sau poti face o combinatie de culori in functie de parchet/laminate sau culoarea peretilor, draperiilor etc (ceva ce nu schimbi prea des).
In privinta culorii, alege culorile care-ti plac tie (cel mai important), sa fie si in ton cu restul camerei, si cel mai presus de toate sa te simti tu bine in casa ta.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.
Bafta la redecorari :-*

| fanJBfan a răspuns:

Verde cu galben... big grin fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| anastasia_1653 a răspuns:

Galben luminos este frumos!