| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa ucid pentru totdeauna gandacii de bucatarie?

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pe vremuri exista o fiola care se numea REGENT se dizolva in 2 l de apa si garantat scapai de toti gandacii Numai ca acum este interzisa de UE si nu mai gasesti pe nicaieri. Ce se gaseste in comert cam e apa de ploaie.

| fabiola a răspuns:

Ca sa scapi pentru totdeauna, totdeauna trebuie sa iei masuri.Cauta regent sau decis, il dizolvi intr-o sticla de plastic de 2litri, perforezi dopul si dai pe la toate colturile.Este bine sa pleci vreo 2zile de acasa si sa ai alimentele in locuri sigure(in frigider) Noi am dar 6fiole si in subsolul blocului si a dat rezultate f bune, importat este sa gasesti!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am scapat folosind Raid spuma pentru gandaci de bucatarie.Am dat cu spuma prin toate colturile, pe sub chiuveta, sub geam...am dat de trei ori intr-o saptamana si nu am mai avut probleme.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt o gramada de sprayuri pentru asa ceva pe la magazine.

| diatns a răspuns:

Insecticid pentru gandacii de colorado, am dat acum 8 ani si de atunci nu s-au mai intors. Dar ar fi tare bine daca ar da si vecinii...

| danbnz a răspuns:

In primul rind observa daca nu vin si din alta parte... pe linga tevile de caldura sau cele de apa. Fii sigura de asta, apoi fa o curatenie crunta ca sa stii ca ai scapat si de ouale de gindaci. Abia acum poti sa dai cu un spray de ginganii...
Pot sa mai vina si pe geam, de la vecini; eu dau cu spray o data pe luna, din prevedere nu de alta, si nu am probleme.

| cutache a răspuns:

Trebuie sa folosesti 2 fiole de DECIS de la farmaciile veterinare il dizolvi in apa si pulverizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regine parca se numeste, este o fiola cu cnsistentza laptoasa, se gaseste la magazinele cu pesticide pentru agricultori, costa cca 3 lei o fiola, am dat de 4 ani si nu mai am niciunul.Ra soseti este un magazin unde gasiti sigur, in spatele ceasului, daca sunteti din bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai pusca?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sari pe ei, prinde-i nu-i lasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Regent se numeste nu regine, este ok, ala l-am folosit dar nu stiam cum se mai numeste, o sa scapi ani de zile de gandaci folosindu-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu-i omori tu ca te aresteaza dupa si pe tine @Sensei.Bro Andrei laughing

| barsan1986aditza a răspuns:

Intreba la farmacia veterninara de solutie pentru gandaci decolorado...nu mai stiu cum se numeste dar te scapa de ei

| smy a răspuns:

Inceark sa gasesti locul prin care patrund in bucatarie inlatura spatiul acel dupa care eliminai pe cei ramasi!

| deac11 a răspuns:

Regent,singura solutie impotriva gandacilor de bucatarie, 15 lei fiola. 0720027651, alin

| Iliescu_Eugen_1954 a răspuns:

Am cumparat azi doua fiole de Decis. Sper sa dea rezultate.