| Ionut321123 a întrebat:

Ce pot sa-i fac la drujba mea care face ungere doar atunci cand o tin pe o parte si ii desfac dopul la rezervorul de ulei? Cand ii pun dopul inapoi mai face ungere doar 2 - 3 minute si dupa iar e uscat lantul

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Capacul rezervorului de ulei are o supapa prin care lasa sa intre aerul in locul uleiului consumat. Verifica si curata acel capac. Uleiul nu mai poate fi eliberat daca in rezervor se creeaza vacum.

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Cel mai probabil este obturat orificiul de la capacul rezervorului de ulei si nu mai intra aerul, trebuie curatat.Succes