| cristi32 a întrebat:

Ce sa fac sa nu le fie fric la iarna pentru puii de gaina

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimi! daca nu ai posibilitate sa atasezi o sursa de curent, pune multe paie in cotetul lor.si sa fie bine captusit...

| sinx a răspuns:

Varianta cu becul este cea mai buna. Si bunica mea la tara face la fel. Cat despre comentariul de mai sus, cu raspunsurile idioate, ma fac ca nu-l vad. Se vede ca stie multe despre crescutul vrabiilor.

| cristi32 explică (pentru sinx):

Si cum tot timpul becul si noaptea

| sinx a răspuns (pentru cristi32):

Da. scuze ca am raspuns tarziu. Avea o cutie de lemn maricica si pe ea punea niste scanduri sa faca un fel de gratar. Avea acolo un bec legat de o scandura mai pe la mijloc si peste scandurile alea punea o patura groasa sa nu iasa caldura. Becul mergea non-stop. Din cate stiu eu exista si niste becuri speciale pentru asa ceva insa nu stiu sa iti dau mai multe detalii. 100% merge cu un bec de 100W. bafta

| fulgerul a răspuns:

Ai primit raspunsuri idioate.Ai vazut gaini, dormind pe creanga? Eu mi-am luat pituce, le-am tinut 2 saptamani in casa dar acum sunt fericite in cotetul de afara! OOAUUU, ce cotet!

| AlleAlx a răspuns:

Pai bunica le punea un bec si apoi peste o padura.Asta stiu de la ea. Funda?