| buburuza a întrebat:

Cu ce pot sa curat chiuveta de calcar?

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

Detartant

10 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Esentza de otet
, imbibi o laveta cu esenta de otet si o asezi pe chiuveta, o lasi de seara pina dimineata apio o curetzi cu sirma pentru frecat oale si o clataresti bine.
sa folosesti pe miini manusi pentru menaj

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca de la Cillit ai si Cillit Bang si Cillit Anticalcar. Eu am fost multumita de produsele acestea, dar am folosit si altele care au fost utile - Sano antikalk.
Nu-mi dau seama care au fost mai bune.

assiris
| assiris a răspuns:

Poti folosi detartrant

carla
| carla a răspuns:

Eu iti recomand Detartrant. dar foloseste manusi pentru ca e foarte puternic. Spor la treaba happy

| mioara a răspuns:

Cu domestos

tundenana
| tundenana a răspuns:

Cillit BANG e foarte bun si util, ei am incercat si domestos ale roz detartrant imi scapa numele acum e ffff bun... dar CILLIT BANG este asul...

mlm
| mlm a răspuns:

Cillit Bang, pe bun pentru chuveta, pentru gresie sau faianta se foloseste Detartrant, iar pentru cada se foloseste Cif.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu crema cif

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antikalcar sau otet

| emiliagrosu a răspuns:

Si eu tot cu detrartrant curat chiuveta, insa numai pe cea din fonta. Pe cea din aluminiu sau ce material o fi ala de la chiuveta din bucatarie, folosesc Cif.