| Crystynika a întrebat:

Cu ce se curaţă talpa unui fier de călcat? S-a lipit ceva de ea de la un material şi vreau să-l curăţ.

Răspuns Câştigător
| Freky a răspuns:

Cu o carpa uda muiata in detergent dai pe talpa calduta.

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

sare cu granulatzie mare

| Fantoma_1807 a răspuns:

Curata talpa fierului de calcat cu putin smirghel cu granulatie fina

| Minnie a răspuns:

Incingi bine fierul si il freci de carpa pusa pe marginea mesei ca sa poti freca de ceva mai dur sau rece, cu o sarma de vase dar din aceea din plastic si freci usor

| Rapateckh93 a răspuns:

Cu o carpa imbibata in otet, in cazul in care are talpa de ceramica.

| Gabitza_8201 a răspuns:

Cu smingher.winking

| alex_9636 a răspuns:

Cu grija