| nauca a întrebat:

Cu ce se sterg frunzele ficusului pentru a le da stralucire?

11 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Otet...bere... da, doar daca nu ar contine E-uri. Berea se obtine astfel(in prezent) : se umplu recipientele(mari) cu apa extrasa din fantani(create in acest scop), in care se pun apoi "prafuri", se amesteca bine... se imbuteliaza si... gata pentru vanzare... Otetul contine acid acetic pur(chimic), deci nu este natural... Asa ca eu sterg frunzele ficusilor mei cu o panza inmuiata in apa de ploaie, sau(cand nu ploua) in apa plata, dar ii sterg saptamanal.
Apa cu care ii ud este tot apa de ploaie, sau apa lasata 2 - 3 zile in sticla, in care pun ingrasamant pentru flori... astfel, in prezent cel m. mic are 1, 56 metri inaltime, iar cel m.mare are 1, 92 m... si mai cresc...succes.

| mioara a răspuns:

Cu bere.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Cu apa si otet 1 lingura otet la 250ml apa

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Cu apa si otet o lingura de otet la un pahar de 250ml apa

| lenyia a răspuns:

Berea ii da stralucire. Frunzele le poti sterge cu o carpa inmuiata in bere.

| SweetCandy a răspuns:

Cu o bucata de material uezita in berebig grin

| SweeTLemon a răspuns:

Cu bere

| Johanna_9281 a răspuns:

Vata inmuiata in bere

| unicka a răspuns:

Cu bere

| adika a răspuns:

Cu bere!

| radu_6823 a răspuns:

Cu bere