| vlaicu a întrebat:

Cum pot face ca lalelele mele sa iasa altoite? Cum se altoieste o lalea?!

Răspuns Câştigător
| stefybx a răspuns:

Trebuie sa cumperi bulbi special pentru felul care-l doresti de la un magazin de seminte.

5 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

Niciodata lalelele tale nu o sa iasa altoite.De altoit, se altoiesc numai arborii si arbustii.

| mariavinereanu a răspuns:

Nu am auzit de altoirea lalelelor! Daca vrei sa ai lalele cu flori mari, robuste, cu tija lunga si groasa, regula de baza este sa scoti din pamant in fiecare an bulbii (in iunie), sa-i separi bulbii si sa-i replantezi in septembrie in alt loc!

| alina si florin a răspuns:

Poi poti gasi la magazine specializate sau poti gasi un vecin care are lalele deja altoitewinking

| csintalan a răspuns:

...nu chiar, dar ma roggggg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o carte aparuta la editura Ceres, dar s-a epuizat. Nu este o gluma. M-ar interesa si pe mine care sunt un pasionat de lalele. Succes