| Cristi_6252 a întrebat:

Cum pot invata un papagal sa vorbeasca?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu orice papagal poate sa vorbeasca. O conditie este sa fie singur si nu cu pereche sau mai multi.Si sa vorbesti mult cu el!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, pasarea nu trebuie sa aiba pereche.Papagalul nu gandeste ci reproduce cuvintele pe care le aude cel mai des.

| madaa a răspuns:

Ca sa vorbeasca trebuie sa ii dea cineva nu stiu ce injectie de mic si cu timpul va vorbi eu mi-am cumparat papagali mari care char pot sa vorbeasca i-am invatat sa zica pupic si caca laughing

| qCristiana a răspuns:

Eu una mi am invatat papagalul sa vorbeasca. trebuie neaparat sa fie mascul si sa fie singur.