| danieltare2 a întrebat:

Cum fac un papagal sa vorbeasca fara a vorbi cu el?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Pui un cd cu persoane ce vorbesc, sau mai bine lka vara cand e cald i-al pe stadion la fotbal. sigur va veni acasa cu repertoriu larg de injuraturirolling on the floor

| AxelBv a răspuns:

Ii dai ceva de citit sau il trimiti in parc cu pensionarii sa ii faca aia capul calendar.

| pspspsps a răspuns:

Nu poti sa faci asta. Papagalul, pentru a invata sa vb trebuie sa fie de rasa si el vb cand ii aude pe ceilalti, repeta si el cuvintele si le tine minte. Asa invata ei sa vb. Tb sa vb cu el daca vrei sa-l inveti sa vb! happy

| danieltare2 explică (pentru pspspsps):

E de rasa nimfa.

| pspspsps a răspuns (pentru danieltare2):

Atunci da, poti sa-i zici cuvinte mai usoare la inceput. O sa invete.

| Gabon3 a răspuns (pentru pspspsps):

Nu poti, trebuie sa stea printre oameni care vorbesc, incearca si tu sa il pui in baie cand canti sau asahappy poate faci o vedeta, trebuie neaparat sa vorbesti cu el.

| excelezlabani a răspuns:

Ai incercat sa'i bagi o carte in coliivie? cainele meu vorbeste fluent 3 limbi