| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scoate petele de ceara de pe costum?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca inlocuiesti coala de hartie cu o sugativa, e si mai bine.

mariana
| mariana a răspuns:

Petele de ceara se scot de pe costum, precum si de pe alte obiecte, incalzind fierul de calcat, insa nu la maximum si punandu-l deasupra petei pe o foaie de sugativa si vei trece cu fierul de cateva ori pana va apare o pata grasa pe sugativa. Ai grija sa nu-ti arzi costumul, mult succes.

| elisa_2627 a răspuns:

Cu fierul de calcat incalzit normal. Pui peste pata ziar daca nu ai sucativa si treci cu fierul peste ziar de mai multe ori, bineinteles schimbi bucata de ziar.

| ciumpalaku a răspuns:

Spray SA8 Prewash de la Amway.

| gratzy56 a răspuns:

Mai intai pui costumul intr-o punga curata si il introduci pentru circa 30 minute in frigider, pentru. a se intari bine ceara pe care dupa aceea o vei razui usor cu un cutitas si dupa aceea vei calca costumul cu ziar pentru. a absorbi restul de ceara. repeti operatiunea schimband bucata de ziar pana nu mai ramane nimic pe el. daca costumul ramane patat il poti duce la curatat, dar numai dupa ce ai curatat ceara. succes!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cu fierul de calcat cum zice candy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagi fierul de calcat in priza, il lasi sa se incinga bine! Iei o coala alba. O pui pe pata de ceara, iar apoi pui fierul si dai bine!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Cu fierul de calcat merge si in cazul orbitului!