| M4gd4L3n4 a întrebat:

Cum se ingrijeste un ficus?
Adica ii trebuie multa caldura / putina? apa. la fel big grin
funda

Răspuns Câştigător
| Bellatores a răspuns:

Poti sa il ti la caldura..sa aiba in jur de 20-25 de grade, nu multa apa..ca putrezeste.pui apa normal, ca la orice floare.big grin

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sa ai grija insa sa nu stea in curent, nici natural, nici de aer conditionat sau ventilator, e singura chestie la care-i sensibil. Ii trebuie lumina - daca nu are soara face frunze mici si chinuite - si apa potrivit, mai degraba rezista daca ai uitat sa-i pui o zi-doua decat sa-l inneci.

| Zatharra a răspuns:

Nu e prea pretenţios. Căldura trebuie să fie potrivită la fel şi apa.Nu prea multă.

| BLABLAGAGA a răspuns:

Nu stiu

| Skrilly a răspuns:

Se uda, se sterg frunzele cu bere, sa nu fie in dreptul soarelui.

| stefybhey a răspuns:

Nu caldura peste 30 de grade si apa cat sa fie pamantul ud cand sa uscat pamantul numai atunci ii mai pui apa