| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scot petele de mucegai de pe pereti?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu o laveta alba inmuiata in Ace.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se sterg petele de mucegai cu o carpa curata, apoi cu alta carpa inmuiata in clor. Se aeriseste foarte bine.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca apa si clor, stergi cu o carpa moale, apoi aierisesti locul unde ai sters.

| MisterKat a răspuns:

Apa si clor/ sau mai sunt solutii de curatat mucegaiul de pe pereti.

| Ben. a răspuns:

Trebuie sa indepartezi totul pana la caramida! pune smoala peste suportul tencuielii si dup'aia dai o 9 tencuiala. dc nu faci asta o sa apara mereu, indiferent de clor si alta povesti.mucegaiul apare mereu unde e umezeala. o problema serioasa impune o solutie serioasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clorul este cel mai bun ingredient

| adistan a răspuns:

Mucegaiul nu trebuie sters pentru ca de fapt e o ciuperca iar stergand-ul imprastiati sporii care sunt foarte periculosi pentru plamani. Pulverizati peste ei cu o solutie care se numeste SAVO, e foarte buna si dispare mucegaiul in cateva secunde.Eu am folosit acest produs si am fost foarte multumit. L-am gasit la Selgros.