| anonim_4396 a întrebat:

De ce miroase frigiderul?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Frigiderul miroase cand nu e dezghetat la un interval mai mare de o luna.ca sa il pastrzi tot timpul cu miros placut acopera alimentele cu folie sau capac, spalal cu Pur de vase cu miros de lamaie are un efect si miros mai indelungat.si nu mai miroase.si nu mai are mirosuri neplacute de mancare sau amoniu. mie imi da rezultate.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Periodic trebuie dezghetat si spalat pe interior cu apa si sapun dupa care il speli cu apa si bicarbonat de sodiu ca sa dispara mirosurile acumulate.Pa cuvant.

assiris
| assiris a răspuns:

De cele mai multe ori de neglijenta. Al meu nu miroase. Am fost acum si mi-am bagat nasul in el.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, pai miroase de la anumite alimente care sint neambalate sau mancare neacoperita etc, ca un sfat sa nu mai miroase iti pot da :sa speli frigiderul cu cif si apoi sa il stergi cu o carpa cu apa si otet, otetul inlatura mirosurile neplacute.Succes.

| miriam a răspuns:

Trebuie intretinut mai bine, dezgeata-l, spala-l si in ultimul rand foloseste o laveta imbibata in otet care ajuta la dezinfectare si la inlaturarea mirosului neplacut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alimente alterate sau neambalate.
dezgheata-l si spala-l.

| anonimvirtual89 a răspuns:

Poi frigiderul trebuie mai tot timpul dezghetat si spalat..normal de la alimente miroase...