| anonim_4396 a întrebat:

E spuma expandabila potrivita pentru izolat ferestre pe timpul iernii?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intre toc si perete da. Dar nu in loc de garnituri, pentru ca nu le vei mai putea deschide.

| mariazet45 a răspuns:

E un fel de spray cu silicon izoleaza foarte bine, am pus si eu la cateva ferestre in toamna. Zici ca ai termopane.

| Ben. a răspuns:

Este ideala pentru fixat tocurile ferestrelor, dar nu inteleg, vrei sa dai q spuma pe ferestre la iarna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de ferestre ai si ce vrei sa izolezi? spuma este pentru prinderea ferestrelor de perete+dibluri cu surub si da izoleaza, siliconul poate fi folosit in loc de chit, intre foaia de geam si toc este cheder de cauciuc sau burete din ala care se folosea pe timpuri.