Întrebare recomandată | OintrebareAnonima a întrebat:

Hei,am o mica prolema:/
Stiti tricourile cu spate transparent asa ca din panza(sau ca perdeaua)?
Mi s-a lipid guma de mestecat pe spate si nu stiu cum s-o indepartez,am inteles ca merge cu gheata, la congelator sau fierul de calcat dar oe materiale de genul mi-e teama sa incerc, pentru ca nici macar nu-i tricoul meu sad Deci, ce as putea face sa scot guma?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Exista un produs, un spray pentru prespalare, face minuni la guma de mestecat prinsa de haine, nu stiu cum ii zice, dar am sa intreb pe sotia mea cind ajunge acasa, ca ea stie, e de la firma americana "Amway", si te va costa vreo 20 - 30 ron, dar il vei avea si pentru alte ocazii in caz ca se mai intimpla. La mine, la pantalonii de costum, cind mi s-a prins o guma, a scos-o in 5 minute, ca si cind ar fi fost doar o pata normala, si asa mi-am salvat pantalonii.

| zurick a răspuns:

Salut! Cred ca ar trebui sa-l bagi in congelator, ca sa inghete(SAU ar trebui sa-i spui persoanei acelea si dupa sa incercati trucul cu congelatorul care sunt convinsa ca o sa mearga)

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

Cu gheata, eu am facut la un tricou si mi s-a dezlipit.
Bafta.
FUNDA?

| OintrebareAnonima explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri dar am rezolvat mai usor, adica l-am spalat dar nu la masina, l-am pus in lighean cu apa rece apoi in apa fierbinte si fix peste guma am pus dero si l-am lasat asa, guma s-a dizolvat big grin