| fabiola a întrebat:

M-am interesat de o masina de facut paine, marca Moulinex si spre surprinderea mea am gasit ca este made China! Si-a cumparat cineva asa ceva, este multumit de ea? Cei din magazine imi spun ca piesele ar fi frantuzesti si numai asamblarea este in China, asa o fi? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianDep a răspuns:

80% din produsele de pe piata sunt din China. Faptul ca e Moulinex garanteaza ca doar se fac in China si nu sunt de cea mai proasta calitate. In ceea ce priveste masinile de facut paine, eu m-am lamurit: Nici una nu coace bine in interior

7 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Majoritatea chestiilor electronice se fac in China.Chiar si piesele.Sunt destul de bune pentru pretul platit. Cele fabricate in ue costa de 3 ori mai mult si au componente tot chinezesti.
Mai nou am vazut firme germane cu patroni turci care importa masiv din China si rebranduiesc produsele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu, e foarte buna, prima paine a fost aia rapida da nu a iesit foarte bine pentru ca am pus lapte lichid in loc de praf si nu am crezut ca e prea mare diferenta da nu s-a copt prea bine si dupa aia mi-am dat seama ca trebuia praf...ma rog dupa asta le-am facut pe toate bine si chiar ies bune dar dureaza ceva...

| vasilevasi a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa vi sa locuiesti la mine acasa si sa-mi faci piinica. vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am masina de facut pita

| consilierindragoste a răspuns:

Daca vrei am sa it dau eu o reteta de paine care se coace si in cuptor normal

| fabiola explică (pentru consilierindragoste):

Retete am si eu pe blogul meu, dar eu intrebam cu totul alceva!

| Catalin91 a răspuns:

Asa ceva multe electrocasnice sunt Made in China happy si eu am avut vo 3 aparate care sau ars. dupa 1-2 ani nu stiu sigur acu mai am unu vad ca asta inca rezistahee hee