| RoxAnana a întrebat:

Mi s-a infundat chiuveta de la buctarie... o pot desfunda cu mr muscolo?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cel putin poti incerca. Daca vrei o solutie mai ieftina, aceasta este soda caustica, de altfel principalul ingredient al granulelor de desfundat chiuveta. Procedeul este acelasi: umpli scurgerea chiuvetei sau sifonul cu soda caustica, dupa care torni apa clocotita, avand grija sa nu iti sara in ochi si sa nu respiri vaporii. In 95% din cazuri nu mai este nevoie de nicio alta interventie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" mr muscolo " nu este bun nici de desfundat nasul! Este nevoie de cineva care stie sa desfaca sifonul ( depinde de tip ) si daca este nevoie sa desfunde si teava cu un " sarpe ". Cu " solutia " de mai sus, slabe sanse. Cum nu cred ca te pricepi, poti incerca macar cu o pompa de desfundat, daca ai asa ceva, poate isi mai " da drumul " pina gasesti un meserias! ( adolf )

| Floreenofficial a răspuns:

Cred ca da.de fapt, de asta e si facut... laughing
succes! :*

| 80Cris a răspuns:

Da poti. Respecta instructiunile de pe ambalaj si va functiona.