| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Mobila din dormitor -MARO deschis,perdelele MARO,covor MARO m-am ales si eu cu ele fix asa...dar ma dispera as vrea sa schimb ceva, e prea serios totul, vreau ceva vioi.Mobila n-o schimb eu, dar la celelalte ce culori sa iau? la covor, la perdele.M-am gandit si la un sticker de perete...ce ziceti? plss

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Cumpara o lampa galbena, cateva tablouri viu colorate, lipeste postere/afise/stickere pe usile dulapurilor, perdele galbene.
Daca pui verde camera ta devine padurea ecuatoriala, roz-rosu sunt prea apropiate de maro, albastru nu se potriveste deloc.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca perdele portocalii, va inviora camera.

| Anca2999 a răspuns:

Suna bine ce ai zis tu! Depinde si de varsta care o ai si de ceea ce-ti doresti, daca zici ca mobila n-o poti schimba..sa vedem. Vezi ce culoare ai peretii si ia un covor asemanator culorii ( poate fi putin mai inchis sau deschis fata de perete ) iar pentru perdele la fel, astfel va arata si bine si se vor asorta happy In caz ca ai peretii albi ar merge la maro-ul acela perdele albe si draperii sa zicem orice culoare. apoi covorul la fel, dar ai grija sa schimbi si lenjeria de pat daca vrei sa se asorteze totul big grin. Sper ca ti-a folosit

| ticataca a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine ce si cat vrei sa schimbi. Ideea cu un sticker de perete este foarte buna, dar trebuie sa alegi cu grija. La fel de bine sa stii ca micile decoratiuni sunt de mare efect si pot inviora atmosfera. Am vazut cateva potriviri faine pe www.trendesign.ro, un site de idei de design interior. Spor!