| alexandrubt13 a întrebat:

O recomandare profesionista pentru o centrala pe lemne si alti combustibili solizi? M-am gandit la arca, candle, atmos sau care credeti car a fi cea mai rentabila pentru o casa cu etaj la tara de 180 m patrati? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am atmos de 14 ani in afara de curatari si schimbat ventilatoru de tiraj nu am avut probleme cu ea
E cu panou de control simplu fara placa
Alea cu placa stiu ca se strica repede la alte marci si costa multi bani placa cu totul

| sanboss a răspuns:

Salut, iti sugerezi sa te informezi si despre centralele sau termosemineu pe peleti, au consum mai mic si alte benefici
Termosemineu de calitate gasesti la cei de la ferroil, probabil si centrale pe lemne.

| NoisyLight a răspuns:

Ferroli are raport calitate/preț bun. La fel și Mareli. Pentru cazan mixt recomand Mareli.