| Zuse a întrebat:

Pentru o galeata de 20 litri de ciment, cata apa, nisip si ciment folosesc?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă te refereai la o găleată de beton, atunci pui un sfert ciment, 3 sferturi nisip, și vreo 2-3 litri de apă, la început. Dacă iese prea uscat, mai pui niște apă.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

3 sau 4 găleți de nisip, iar apă pui la ochi, cât să fie omogen, nu apos. În beton nu prea trebuie să vezi apă separat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dacă te refereai la o găleată de beton, atunci pui un sfert ciment, 3 sferturi nisip, și vreo 2-3 litri de apă, la început. Dacă iese prea uscat, mai pui niște apă.