| papuciirupti a întrebat:

Pls help me- vreau sa imi redecorez dormitorul. acesta este foarte luminat asa ca am optat pentru un parchet inchis, nu stiu ce culoare sa fac peretii ce culori sa aiba patul si noptierele si vreau sa pun perdele la geamuri (ce culori sa fie acestea?, vreau doua randuri unul normal si celalalt tras catre extremitati-intelegeti voi) astept sugestii funda si vot, pls help me. happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai parchetul inchis, recomand sa-ti faci peretii o culoare deschisa si luminoasa gen lila, galben sau alb.Culoarea mobilei ori deschisa ori inchisa, cum ti se pare tie mai ok. Eu zic ca daca parchetul are culoare inchisa mobila sa fie culoare deschisa. In privinta draperiilor, daca faci camera galbena sau alba eu as opta pentru mov, rosu, albastru inchis sau verde inchis.

| dragodana a răspuns:

Salut! Depinde de ce culori iti plac tie.Parchetul inchis la culoare e foarte ok pentru o camera luminoasa.Acum ia si mobilierul in culoari inchise, perdea deschisa la culoare, draperie inchisa la culoare si peretii-ai mai multe variante:2 pereti o nuanata ma inchisa, 2 mai deschisa sau toti peretii o culoare deschisa fiindca restul este inchis. poti folosi nuante de mov, maro, bej.

| papuciirupti explică:

In privinta peretilor m-am decis, vor fi oranj galbui doar ca nu stiu ce sa fac, sa fac 2 oranj galbui si doi albi sau pe toti oranj galbui :3 si cu perdelele sa le fac un oranj mai puternic mai aprins si mobila sa o iau inchisa?

| lovecats123 a răspuns:

Eu as opta pentru pereti deschisi la culoare gen alb, albastru deschis.Mobila sa fie cu doua nuante mai deschise decat parchetul.Perdelele ar trebui sa fie in tema cu peretii.Trebuie sa alegi o culoare predominanta gen un albastru inchis care sa se asorteze chiar si cu lenjeria de pe pat. Poti alege ca tema; rosul sau alb &negru

| Deeliiaaaa a răspuns:

Eu zic sa optezi pentru albastru, este o culoare foarte frumoasa si o sa mai incchida la culoare. Cel mai frumos ar fi sa iti faci 2 pereti albastri iar ceilalti doi un bleu. Patul si noptierele sa fie tot un albastru deschis iar parchetul(cum ai zis si tu) un marou inchis(dar nu foarte tare) Primul rand de perdele sa fie ceva transparent iar al doilea albastre ca si culoarea peretelui(cea inchisa).
Eu asa zic ca ar fi misto...acuma nu stiu, tu decizi!
Sper ca te am ajutat!