| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa răcesc dacă am mers afr câteva secunde fără pantofi și fără șosete la 3-4 grade. Pentru ca trebuia sa închid poarta.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Doar daca dupa aceea te-a luat frigul serios de la picioare. Dar cum bănuiesc ca ai mers dupa aia la călduricã, nu cred ca e o problema

| cristi202 a răspuns:

Si daca tot ai avut experienta asta, incearca sa o repeți si pe zăpadă cand va veni, sa vezi ce senzatie faină iti ofera ☺.

| StefanFlorea a răspuns:

Frigul nu imbolnaveste oameni buni, mai credeti mult in miturile astea? Virusii imbolnavesc, eu fac dusuri cu apa rece intre 5 si 10 grade maxim si vreau sa ma apuc si de baie la copca in rau, poti sa mergi si dezbracat la -40 si sa faci baie in lac, nu patesti nimic. Daca esti curios chiar sunt destui de fac asta, din contra e mult mai sanatos dusul scotian (adica cel cu apa rece) decat cel fierbinte