| oargamarina a întrebat:

am un trandafir japonezcum sa-l ingrijesc i merge foarte bine in fata jeamului nu sa ofilit vreo data daca il scot pe balcon i va merge bine? cum sa-l ingrijesc?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Fereste-l pe cat posibil de schimbarea pozitiei ghiveciului, mentinei pozitia ( faci un semn pe tulpina s-au ghiveci, il pui in aceeasi pozitie in balcon) si a curentilor de aer, ce culoare are floarea lui? multa sanatate!

1 răspuns:
| Goofy77 a răspuns:

Am cinci ghivece cu trandafiri japonezi la geam la camera nu am schimbat pozitia lor de 3 ani sunt in acelasi loc lorile sunt galbene rosu aprins roze si unul ciudat care cred ca sunt de fapt doi face flori roze si galben